Q-THERM je vnútorná stierková tepelná izolácia, ktorá už cez 10 rokov pomáha našim zákazníkom zlepšiť tepelnú pohodu, zvýšiť efektivitu vykurovania, usporiť energie, natrvalo odizolovať sálanie chladu zo stien a zanechať teplé steny na dotyk.

  Q-THERM v skratke...  

  Studené steny a pocit zimy?  

 

Udáva sa, že žiarením je v lete dodávaných  až 90 % tepla a v zime je takto vo vnútri budovy prenášaných 50 – 70 % energie. Z toho vyplýva, že izolácia, ktorá v zime zadrží teplo vo vnútri miestnosti, odizoluje chladné steny, rovnomernejšie rozloží teplo a zvýši povrchovú teplotu stien nám zabezpečí tepelnú pohodu a usporí značné náklady na vykurovanie.

K tomuto účelu bola vyvinutá  vnútorná stierková a nástreková tepelná izolácia Q-THERM, ktorá pracuje na inom princípe ako známe tepelnoizolačné materiály ( polystyrén, minerálna vlna a pod.)

Jej vývoj od roku 2004 vychádza z požiadaviek  zlepšiť tepelnú pohodu, znížiť mieru pohlcovania tepla chladnou stenou, odizolovať  sálanie chladu zo stien, zvýšiť povrchovú teplotu stien, rovnomernejšie rozložiť teplo v priestore, zlepšiť efektivitu vykurovania a tým aj znížiť náklady na vykurovanie. Q-THERM ovplyvňuje iné fyzikálne hodnoty ako vonkajšia izolácia, keďže sa aplikuje z vnútornej strany. Je dokonale paropriepustný - dýcha. Jeho schopnosti izolovať sú založené na vákuovej zložke.  Zlepšuje tepelný odpor konštrukcie, súčiniteľ prechodu tepla a má nízku tepelnú vodivosť čím po aplikácií výrazne ovplyvňuje kvalitu tepelnej pohody v miestnosti a efektivitu vykurovania. Všetky tieto hodnoty má potvrdené certifikovaným meraním v štátnej skúšobni. Preto aj v kombinácií s vonkajšiou izoláciou prináša výborné výsledky.  

V praxi dochádza k tomu, že po nanesení 0,5 – 1 mm silnej vrstvy na vnútorný povrch muriva odizoluje chladné steny, ktoré zapríčiňujú sálanie chladu a značne odoberajú  vyprodukované teplo. Po aplikácií dochádza k rýchlemu zvýšeniu teploty v miestnosti, teplo ostáva v miestnosti a po stabilizácií dochádza k pomalej akumulácií tepla stenou. Po nanesení zvyšuje povrchovú teplotu stien, zanecháva teplé steny na dotyk, zamedzuje úniku tepla, rovnomernejšie rozkladá teplo a tým výrazne zvyšuje tepelnú pohodu v miestnosti. Podľa stavebnej fyziky platí pravidlo, že ak stabilne zvýšite povrchovú teplotu steny o 1 °C, tak sa stabilne zvýši teplota v miestnosti o 1 °C a to tvorí úsporu energií 6 %. Q-THERM zvyšuje teplotu v miestnosti o 3 - 4 a viac °C v závislosti na objekte a type vykurovania. Úspora energií sa preto pohybuje cca 18 - 24 % a viac. V letných mesiacoch naopak spomaľuje prehrievanie priestoru následkom rozohriatej konštrukcie. 

 

Q-THERM zároveň pomáha riešiť najčastejšiu príčinu vzniku plesní v zimných obdobiach. Zrážanie vzdušnej vlhkosti na studených stenách tvorí príčinu vzniku plesní a jediný spôsob ako tomu zabrániť natrvalo je odizolovať studenú stenu a zvýšiť povrchovú teplotu steny nad hodnotu rosného bodu...

   Oblasti použitia Q-THERMu

 

Q-THERM sa aplikuje všade tam, kde je potrebné zamedziť únikom tepla a odizolovať chlad. Nanáša sa na interiérové plochy, ako sú vápenno cementové omietky, betón, sadrové omietky, panely, drevo a jeho vedľajšie produkty, kovové povrchy, sklo a mnoho ďalších, pretože má silnú priľnavosť k podkladu. Používa sa v domoch, bytoch, chalupách, chatách, nemocniciach, kanceláriách, hoteloch, úradoch, v energetickom sektore a pod.

1. Prechladzujúce základy 2. Ostenie okolo okien 3. Chladné rohy 4. Nevykurujúce schodisko 5. Chladné steny - priečky 6. Chladné obklady

7. Kuchyňa 8. Garáž - pivnica 9. Podkrovie 10. Tepelné mosty 11. Chladné obklady 12. Izolácia - podlahové kúrenie

 

Tepelná odolnosť Q-THERMu po aplikácií bez strát deklarovaných vlastností je do - 40 °C + 150 °C.

 

   Schopnosť Q-THERMu izolovať a zabezpečiť tepelnú pohodu

Pozrite si skúsenosti aplikácie Q-THERMu z hľadiska izolácie tepla a jeho schopnosť zlepšiť efektivitu vykurovania aj v krátkodobo vykurovaných objektoch...

 

Merania a dokumentácia

Pozrite si výsledky merania Q-THERMu pod termovíznou kamerou a dokumentáciu...

  Spôsoby aplikácie Q-THERMu

Q-THERM sa aplikuje tromi spôsobmi: STIERKOVANÍM, NÁTEROM, STRIEKANÍM. Pre podrobný aplikačný postup podľa spôsobu aplikácie stačí kliknúť na jednotlivý obrázok.

 

 Aplikačná hrúbka: 0,5 - 1 mm

Spotreba z 5L balenia: 5 - 10 m2

  Sme tu pre Vás NON-STOP

Ak by ste si popri aplikácii Q-THERMu nevedeli poradiť, tak na každom balení je telefónny kontakt, kde môžete volať kedykoľvek a v akomkoľvek čase. Je pre nás dôležité, aby ste mali Q-THERM aplikovaný správne, tak nás prosím kontaktujte.

  Už desať rokov na trhu  

Desiatky tisíc litrov Q-THERMu na stenách našich zákazníkov. Ďakujeme za prejavenú dôveru!

  Komentáre od našich zákazníkov

Nižšie si môžete prečítať niektoré skúsenosti od našich zákazníkov, ktorým ďakujeme za ich komentáre. Upozorňujeme, že komentáre neslúžia na dotazy, otázky alebo pripomienky - ak nejaké máte, využite prosím dotazník vpravo dole s názvom „Mám otázku”. Každý komentár je vždy odoslaný na schválenie. Ak sa Vám komentáre nezobrazujú, pravdepodobne ste navštívili našu stránku s predponou HTTPS, kde nám zatiaľ moduly facebooku správne nefungujú. Stačí kliknúť tu: www.grand-del.sk