Tu si môžete pozrieť výber z niektorých našich referencií aplikácie materiálu Q-THERM

- Stačí kliknúť na jednotlivý článok -

 

Zhruba pred piatimi rokmi si náš zákazník zaobstaral Q-THERM na odstránenie príčiny zrážania vzdušnej vlhkosti v rohoch, kútoch a stropoch. Zákazník nám poslal fotografie pred aplikáciou a po aplikácií, ktoré odfotil po vykurovacom období. Príčinu mu Q-THERM odstránil natrvalo.

 


Výmena plastových okien, realizácia vonkajšej izolácie a nasadenie meračov. Výhody, ktoré pre niektoré byty dokážu predstavovať strategickú nevýhodu a výrazný problém zníženej tepelnej pohody s vyššími nákladmi na vykurovanie....

Susedia, ktorých byty sú "zo všetkých strán" vykurované sa rozhodli zavrieť kohútiky s cieľom ušetriť. Tento problém sa týka našich zákazníkov, ktorí mali počas zimného obdobia radiátory naplno a dodatočne museli prikurovať obývaciu miestnosť elektrickým radiátorom. Dosiahnuť izbovú teplotu 20 °C predstavoval neľahkú úlohu, ktorú kvôli jeden ročnému synčekovi bolo nutné dosiahnuť. 

Problém sa rozhodli vyriešiť kompletným odizolovaním všetkých stien a stropu materiálom Q-THERM v roku 2012. Aplikáciu sa rozhodli vyriešiť stierkovaním svojpomocne a keďže neváhali využívať naše poradenstvo kedykoľvek, tak sme mohli byť určitým spôsobom prítomní aj my :-).

Po vykurovacom období nám nahlásili výsledky zvýšenia teploty o cca 4 - 5 °C a radiátory mali zapnuté maximálne na "trojke". Elektrický radiátor vraj nebolo potrebné ani vyťahovať zo skrine :-).

K fotografiám nám priložili aj ich "realizačné" nasadenie, ktoré nám dovolili archivovať ako obojstrannú spomienku :-)

Ďakujeme za prejavenú dôveru:-)

 

Naša filozofia v tvorení projektu Q-THERM je postavená na vlastnom presvedčení o pravde. Ak máte čo by len malé pochybnosti, neaplikujte Q-THERM na všetky problematické miestnosti okamžite. Nie je kam sa ponáhľať a ako príklad archivujeme skúsenosť jedného zo zákazníkov, ktorý už druhým rokom pokračuje v stierkovaní Q-THERMu...

Prvá problematická miestnosť bola izba, kde vplyvom tepelných mostov a chladných stien dochádzalo k zrážaniu vzdušnej vlhkosti a tvorbe plesní. Aplikoval Q-THERM stierkovaním. Prešlo vykurovacie obdobie a na základe presvedčenia o odstránení pokračoval v ďalšej realizácií.

Na to, aby sa nám podarila táto udalosť, musel Q-THERM prejsť dvojročnou skúškou z hľadiska izolácie a to v modlitebnej miestnosti. To, že sa nám podarilo zapísať sa do histórie z hľadiska prvého zatepleného kostola zvnútra si v prvom rade zaslúžia pozornosť ľudia, ktorí toho boli príčinnou.

Všetko sa začalo otázkami pána farára v roku 2009 ohľadne pomoci odstrániť tepelnú nepohodu v modlitebnej miestnosti. Sálanie chladu zo stien, problém miestnosť vykúriť, udržať teplotu v miestnosti a zároveň pomôcť v znížení nákladov na vykurovanie bol požadovaný výsledok.

Prešli zhruba dva roky, kde Q-THERM nesklamal a pustili sme sa do realizácie celého kostola. Znie to komplikovane, no nie je to tak:-). Steny z chladného kameňa v kostole v obci Háj, ktoré sme Q-THERMom zaizolovali majú plochu cca 620 m2. Aplikáciu sme totiž zvolili striekaním špeciálnym zariadením a bolo hotovo za ani nie dva dni. Steny z chladného hrubého kameňa sú odizolované, zostali na dotyk teplé a môžeme sa tešiť na nové pocity z priestoru, ktorý má v ľuďoch dôležité miesto v srdci.

Na záver to najdôležitejšie!

" Týmto by som chcel osobnejšie prejaviť veľkú vďačnosť pánom pracovníkom, ktorí urobili naozajstný kus práce. Obdivoval som ich šikovné ruky. Rovnako pánovi farárovi, ktorý nám prejavil opakovanú dôveru. Obdivujem jeho prirodzený zmysel pre starostlivosť o ľudí a neustálu usilovnosť v budovaní príjemného prostredia, ktoré slúži ľuďom.

Sálanie chladu z kamenných stien, chladné prúdenie vzduchu, neschopnosť vykúriť priestor a vysoké náklady na vykurovanie sa zmenili na pocit tepelnej pohody, zlepšenie efektivity vykurovania a schopnosti usporiť prostriedky na vykurovanie...

Po vykurovacom období sme mali stretnutie s pánom farárom ohľadne výsledkov vnútorného odizolovania chladných múrov z kameňa s materiálom Q-THERM.

Obojstranné pocity nadšenia a spokojnosti napĺňajú výsledky, ktoré nám pán farár popísal detailne. Obmedzenie sedenia pri stenách z dôvodu nepríjemného sálania chladu a prúdenie chladného vzduchu, ktorý sa dal pozorovať na plameni zapálených sviečok je už dnes minulosťou. Tepelná pohoda aj v blízkosti stien, neprítomnosť prúdenia chladného vzduchu a rovnomerné rozloženie tepla bol zámer smerovaný k ľuďom.

Schopnosť vykúriť kostol pred aplikáciou Q-THERMu na požadovanú teplotu predstavoval neľahkú úlohu, kde súčasťou boli aj vysoké náklady na vykurovanie. Podarilo sa nám zlepšenie efektivity vykurovania vytiahnuť na vynikajúce výsledky z hľadiska rýchlosti nárastu teploty a celkovej úspory energií na vykurovanie.

Vďaka tepelnej vodivosti materiálu Q-THERM a jeho schopnosti zlepšiť tepelný odpor konštrukcie je výsledkom nárast teploty napr. v mesiaci február z - 4 °C na + 17 °C za tri hodiny prostredníctvom elektrického vykurovania. Návratnosť investície sa predpokladá za necelé tri roky.

Realizácia Q-THERMu v druhom kostole v obci Dolná Štubňa :

Spôsob aplikácie striekaním na plochu cca 520 m2 pri hrúbke 1 mm trvalo šikovným pracovníkom dva dni. Opäť si zaslúžia obdiv a pochvalu za perfektne vykonanú prácu.

Vonkajšia fasáda musí byť zo zákona v pôvodnom stave. Nariadenie, ktoré má svoj zmysel, aj keď z hľadiska energetickej náročnosti nie vždy môže majiteľov potešiť. Varianta vnútorného odizolovania chladných kamenných múrov Q-THERMom je v tomto prípade riešenie, ktoré bude užitočné pre obe strany. Sme presvedčení, že výsledok efektivity Q-THERMu bude na podobných hodnotách, ako v prípade už zrealizovaných kostolov.

Realizácia prvej miestnosti historickej budovy v obci Rožkovany s plochou cca 100 m2:

Aplikácia sa realizovala na vnútorné obvodové múry a na klemby striekacím zariadením. Šikovnému pracovníkovi to trvalo bez mála štyri hodiny a na druhý deň sa už mohol Q-THERM na niektorých miestach zahladiť navlhčeným hladítkom. To ale nie je všetko. Všetky miestnosti bude zdobiť nádherná maľba, ktorú môžete vidieť na obrázku nižšie.

Realizácia ostatných miestností historickej budovy v obci Rožkovany s plochou cca 600 m2:

Po úspešnej "skúške" sa aplikácia postupne realizovala na vnútorné obvodové múry a na klemby stierkovaním. Týmto článkom by sme radi vyjadrili vďačnosť pánovi majiteľovi za prejavenie dôvery a zároveň pochválili pánov pracovníkov za skvelo odvedenú prácu.

Vraciame sa do čias našich začiatkov. Píše sa rok 2008 a našim cieľom bolo odizolovať Q-THERMom chladnú stenu v obývacej miestnosti, ktorá spôsobovala " tepelnú nepohodu" a komplikovala vykúrenie miestnosti na požadovanú teplotu.

Na nižšie uvedenej fotografii môžete vidieť dvere na balkón.  Za stenou je totiž ďalšia miestnosť, ktorá nie je v zimných obdobiach vykurovaná.

Už po aplikácií sa zmenila "klíma" v miestnosti a dnes je tomu desať rokov, čo Q-THERM plní svoje očakávania. Rýchlejšie vykúrenie miestnosti, odizolovanie chladu zo stien, zvýšenie teploty a možnosť regulovať vykurovanie podľa potreby.

Aplikácia materiálu Q-THERM u nášho zákazníka, ktorý mal ťažkosti s plesňami dopadla na výbornú. Realizácia prebehla v roku 2014 po vykurovacom období. Aplikácia prebehla stierkovaním vo vrstve 1 mm bez použitia penetrácie. Zákazník je je dodnes spokojný. Na stenách sa nezráža vzdušná vlhkosť a nevytvára sa tam pleseň.

Po úspešnom realizovaní modlitebnej miestnosti a dvoch kostoloch sme Q-THERM realizovali aj v modlitebnom dome v obci Horná Štubňa na všetkých vnútorných obvodových stenách.

 

Naši zákazníci sa rozhodli pre netradičné riešenie zväčšenia kuchyne odstránením steny balkóna. Avšak v horných rohoch z dôvodu silného premŕzania im dochádzalo k zrážaniu vzdušnej vlhkosti a k tvorbe plesní. Q-THERM sa na tie steny (balkóna) aplikoval v silnej vrstve stierky, rovnako aj na strop. Ako je vidieť na fotografiách, tak Q-THERM problém vyriešil natrvalo. Teplota v miestnosti rapídne stúpla a chlad, ktorý s tých stien sálal je odizolovaný. Avšak, keďže je to kuchyňa, tak musia dávať zvýšený pozor na vlhkosť a nepodceňovať vetranie.

Zhruba pred štyrmi rokmi nás kontaktoval zákazník cez našu poradňu ohľadne riešenia problémov s tvorbou plesní a zrážania vlhkosti u neho v byte. Po vyžiadaní nám poslal fotografie daného problému.

Následne sme u neho vykonali realizáciu Q-THERMom striekaním a dodnes je problém natrvalo odstránený. 

Chaty, chalupy a krátkodobo vykurované objekty. Konkrétne s víkendovou chalupou popasoval aj Q-THERM.

Kto má víkendovú chalupu, tak toto vyhlásenie použije za svoje: „ Prídeme na chalupu v piatok a až do nedele sa sústredíme hlavne na kúrenie. Uvedomenie skutočnosti „ už je tu príjemne teplo“ nás napadne v nedeľu, keď sa akurát balíme domov :-) “....

Pri tejto konkrétnej chalupe to bola obzvlášť pravda, pretože je murovaná a obsahuje  v sebe ešte jedno kúzlo. Nemá elektriku, čiže sa vykuruje len krbovými kachľami a pecou. Ten, kto vlastní jednoduchú víkendovú chalúpku, so skromnou vykurovacou technikou si dokáže spomenúť na  svoju náladu v momente, keď musí v noci vstávať a prihodiť do pece.

Za podstatne rýchlejšie teplo v miestnosti, lepšiu tepelnú pohodu a teplé steny na dotyk v deň príchodu to dokazuje, že to stálo za to :-)

 

Ešte v minulom roku sme zvykli robiť u niektorých našich zákazníkov audity spokojnosti, ktorí nás kontaktovali cez našu poradňu. Niektorí zákazníci nám poslali aj fotografie problematických miest, ktoré im Q-THERM pomohol vyriešiť. Zhruba pred piatimi rokmi naša zákazníčka aplikovala Q-THERM v jedálenskom výklenku, nad ktorým sa nachádza terasa. V rohoch po celej dĺžke sa zrážala voda a tvorila sa pleseň. Po aplikovaní Q-THERMu je problém natrvalo odstránený a aj napriek tomu, že je na stene nalepená tapeta, z čoho by sme my mali mierne obavy. Tapeta sa lepí lepidlom, ktoré môže mať obmedzenú dýchateľnosť a tým zlepšiť podmienky pre zrážanie vlhkosti a tvorbu plesní. Evidentne naša zákazníčka nepodceňuje tvorbu vlhkosti v dome a Q-THERM zdvihol povrchovú teplotu steny vysoko nad hodnotu rosného bodu. 

Rovnako nám poslala aj fotografie steny, ktorá bola studená a spôsobovala tepelnú nepohodu.

Kvôli legislatíve GDPR sme sa rozhodli tieto audity nevykonávať. Prestali sme tieto emaily archivovať a aspoň nebudeme otravovať našich zákazníkov.

Skutočnosť, že je Q-THERM schopný si poradiť aj v tejto oblasti nás hreje pri srdci. Nie všade je možné zabezpečiť izoláciu materiálmi, ktorých izolačné schopnosti sú závislé na hrúbke materiálu a pracnosti aplikácie.

V tomto prípade sa jedná o ohrievacie pece, kde bolo potrebné zamedziť únikom tepla a znížiť povrchovú teplotu. Po aplikácií Q-THERMu došlo k zníženiu povrchovej teploty o cca 31°C. Výsledok bol potvrdený meraním termovíznou kamerou. Stiahnuť tu:  (stiahnuť tu).

Pri izolácií Q-THERMom je dôležité brať do úvahy, že nie je určený pre extrémne vysoké teploty. Svoju odolnosť bez strát vlastností preukazuje max. do cca 150 °C.

Q-THERM bol aplikovaný na steny z dôvodu izolácie chladu v serverovej miestnosti, ktorú musia neustále chladiť na požadovanú teplotu klimatizačné jednotky.(Obrázok je ilustračný)

Výsledok merania a úspory si môžete pozrieť tu:

Veríme, že každý z nás sme si už v živote zaobstarali niečo, nad čím sme nakoniec z nejakých dôvodov "mávli rukou". Prosíme Vás, v našom prípade to nerobte. Nie sme zadubenci, ktorí v prípade prejavenej nespokojnosti budú sršať výhovorkami. Taktiež, nie sme žiadny mudrci, ktorí si budú kompenzovať svoje pocity dôležitosti na tom, že človeku sa podarí urobiť chybu.

Obdržali sme email s vyjadrením zákazníka, ktorý písal o nespokojnosti odstránenia plesní našim materiálom Q-THERM. Plesne sa mu podarilo po aplikácií Q-THERMu odstrániť len na cca 70% a na kritických miestach sa objavili znova. Po prečítaní emailu sme sa osobne skontaktovali s pánom Štefákom z Fiľakova a dohodli sme si termín obhliadky. 

Bol som veľmi rád, že pán Štefák rukou "nemávol".

Problémová miestnosť bola špajza s jedným malým oknom.

Ukážeme Vám aj fotografie, ktoré nám poslal pán Štefák po prvej aplikácií Q-THERMu. Na plošnej stene to bolo vcelku v poriadku a kritické miesta vyzerali takto.

V krátkom čase sme zrealizovali obhliadku.

Po prezretí danej miestnosti nám situácia bola nadmieru jasná. Problém bol v aplikácií a nanesenej hrúbke materiálu na kritické miesta. Tepelné mosty a chladné miesta boli silnejšie, ako aplikovaná hrúbka materiálu Q-THERM. Zavážilo to, že bol aplikovaný štetcom. Nehovoriac o tom, že vetranie miestnosti je značne obmedzené z dôvodu malého okienka, ale zo skúsenosti vieme, že to nie je pre Q-THERM prekážka pokiaľ človek doslova neignoruje vlhkosť.

Aplikačný postup nanášania materiálu Q-THERM v prípade plesní je zvýraznený v návode a to výlučne stierkovaním.

Pán Štefák daný fakt ohľadne dôležitosti aplikácie stierkovaním a dodania silnej vrstvy pochopil a bez žiadnych námietok kritické miesta dodatočne prestierkoval silnou vrstvou materiálu Q-THERM. Sklonil som hlbokú poklonu pánovi Štefákovi a na základe jeho prístupu sme sa taktiež zachovali netradične vo vzťahu k danému problému.

Aktuálnu ukážku fotografií výsledného efektu po roku a tuhej zime si môžete pozrieť:

Kritické miesta bývajú aj na prelome steny, okna, rohy miestnosti a tie bývajú často zanedbávané. V tomto prípade to na fotografiách pána Štefáka máme možnosť vidieť. Z tohto dôvodu apelujeme na nanesenie silnej vrstvy taktiež do rohov a podobných miest, aby došlo k dokonalej tepelnej izolácií.

Chceli by sme sa aj takto verejne poďakovať pánovi Štefákovi za profesionálny prístup k riešeniu problémov.

Chceme poprosiť každého zákazníka. V akýchkoľvek prípadoch sa na nás obráťte. V tomto tvrdení nie je žiadna formalita, ale prirodzený ľudský prístup.

Skúsenosti našich zákazníkov si môžete prečítať aj v komentároch v sekcii IZOLÁCIA - PLESNE naspodku stránky